Vůně

Vůně

Počet produktů: 12

Aromaterapie pro vířivky
jsou voňavé esence získané z naší přírody

Co to je aromaterapie?

Aromaterapie jsou voňavé esence získané z naší přírody. Nejčastěji se získávají z tzv. silic, a to destilací suroviny ve svěžím stavu vodní parou. Aromaterapii v podstatě realizujeme i na procházce v lese či na pikniku v rozkvetlé louce. Příroda nám nabízí nespočet vůní, avšak existuje pár, které jsou nejoblíbenější: vanilka, máta, eukalyptus, různé citrusy, směsi bylinek, borovice…

Jak to vlastně funguje?

Pár kapek vonné esence můžeme nakapat přímo do vody. Vzhledem k tomu, že silice, ze kterých esence získáváme, jsou prchavé látky, dochází, pokud jsou ponechány volně, k jejich rozptylu do okolního prostoru. Po vdechnutí se vjem dostává čichovým nervem do čichového centra v mozku. Z tohoto místa vonná aktivní látka ovlivňuje autonomní nervový systém. Může navodit zvýšení či snížení krevního tlaku, pocit tepla, chladu, osvěžení, uklidnění, povzbuzení, odstranit bolesti hlavy a další.

Co aromaterapie přináší?

Je dokázáno, že správná aromaterapie přináší úlevu a klid. Uvolňuje naše dýchací cesty, svaly a zklidňuje myšlenky. Pokud jí spojíme s hydromasážní ve vířivce, celkové zklidnění organismu na sebe nenechá dlouho čekat. K voňavým květům čicháme již od nepaměti. Extrakty z bylinek si přidávali do koupelí už staří Řekové a Římané.

Účinky aromaterapie

Přírodní vůně vyvolávají u lidí vedle vjemu samotné vůně a chuti také důležitou biologickou aktivitu. Tato bioaktivita působí na různých orgánových úrovních a vyvolává určité žádoucí účinky podle druhu vůně. Bioaktivita se však neprojevuje pouze příznivými vlivy, může vyvolávat i účinky nežádoucí. Extrakty působící na lidský organismus záporně, se však pro žádné výrobky nepoužívají.

Každému navíc voní něco jiného, i když jsou vůně, které většina lidí vnímá kladně. 

Zvolíme-li do své koupele vhodnou vůni, zmírní neklid, který nám dnešní svět každodenně přináší, odplaví stres, úzkost a nabije nás novou energií. Prokázána je i úleva při bolestech hlavy, břicha, zad aj.

Zobrazení 1 - 12 of 12 položek
Accept Site use cookies