Chemie a vůně pro vířivky a bazény

Chemie a vůně pro vířivky a bazény

Počet produktů: 16

Kompletní řada chemie a péče upravy vody ve vířivce.

Správnou údržbou vody budete mít nejen příjemné koupání v průzračné a zdravé vodě, ale životnost Vaší vířivky mnohonásobně prodloužíte!

 

Pokud jste do Vaší vířivky nenechali instalovat automatický dávkovač chemie, je nutné udržovat správné chemické složení vody, aby se nekazila, nevykazovala známky nečistot a byla nezávadná jako pro Vaše zdraví, tak pro správnou funkčnost komponentů vířivky.

Chemické složení vody ve vířivce se stále mění. Podílí se na tom zejména změny teplot, přírodní vlivy a máme na tom podíl samozřejmě i my, frekvence našich návštěv a míra hygieny. Voda se sama nezvládne pročistit pouze přes kartušový filtr a ozonátor, které jsou součástí každé naší vířivky. Proto je nedílnou součástí starosti o vířivku také balíček chemických přípravků, které nám vodu udrží čistou a zdravou.

Primární je hodnota pH! (Tvrdost/měkkost vody.) Špatná hodnota pH snižuje účinnost desinfekčních přípravků. Přílišné extrémy vířivce škodí! Měkká voda neudrží vyhovující chemické složení vody a může způsobit pěnivost, tvrdá voda způsobuje vodní kámen, který zanáší technologie a usazuje se na tryskách. Extrémy tedy mohou až k poškození technologie vířivky.

Správná hodnota pH: Hodnota pH se pohybuje v rozmezí 1-14, kde hodnota 7 je neutrální. Voda s hodnotou nižší jak 7 se pokládá za kyselou a s hodnotou vyšší jak 7 je zásaditá. Lidské oko má hodnotu pH 7,5. Hodnoty pH pod 7,2 a nad 7,8způsobuje štípání v očích koupajícího. Na základě zkušeností víme, že nejvíc problémů způsobuje vysoká hodnota pH. 10-15 minut po úplném rozmíchání se dá měřit nová hodnota. Po použití vířivky se hodnota pH zvýší.

Jako údržbovou chemii proti nečistotám si můžete zvolit buď chemii chlorovou, nebo bezchlorovou (tzv.aktivní kyslík), kterou používáte cca 1x týdně.

Chlorová chemie

Léty prověřený způsob desinfekce vody, který zahubí vše nechtěné. S použitím kvalitních chlorových přípravků určených do vířivek se nemusíte bát žádné zdravotní závadnosti. Je důležité dodržovat udané časové odstupy mezi použitím chemie a koupáním. Obecně se udávají alespoň 2 hodiny. Po uplynutí této doby chemický přípravek splnil svou funkci a můžete se koupat!

Bezchlorová chemie (aktivní kyslík)

Vhodná pro ty, kteří chlor nemají úplně v lásce. V dnešní době se její účinnost rovná účinnosti chloru a určitě i pro samotnou technologii vířivky je aktivní kyslík lepší.
Úprava vody ve vířivce aktivním kyslíkem vyžaduje použití dvou přípravků dohromady: Tablet/prášku aktivního kyslíku + aktivátoru. U nás jsou to přípravky SPA OXY a SPA a OXY. Přípravky spolu dle pokynů na etiketě na zadní straně smíchejte v nádobě mimo vířivku, a jakmile se tableta/prášek rozpustí, nalijte do vody.
Další možností bezchlorové chemie je přípravek Just Clean. Lze ho zařadit mezi použití SPA (a) OXY pro ještě lepší výsledky.

K variantám chlorové nebo bezchlorové chemie potom používáte další chemické přípravky na údržbu vody, jako je:
pH tester – zjištění hodnoty pH ve vodě
pH+ - Přípravek pro úpravu pH ve vodě
PH- - Přípravek pro úpravu pH ve vodě
Vločkovač (Clarification) - Přípravek pro odstranění zákalu a organických látek
Decalcit (snížení tvrdosti vody)- Přípravek pro okamžité odstranění vápenatých usazenin
Antifoam - Přípravek pro okamžité odstranění pěny
Whirlpool pure / Adisan– Přípravky pro kompletní pročištění vířivky před vypuštěním.
A další…

Rádi Vám s výběrem chemie do Vaší vířivky poradíme.

Pozor! Vždy se při aplikaci chemie do vířivky řiďte návody na etiketách, abyste docílili správného efektu, případně si nepoškodili komponenty vířivky a zároveň se vyvarovali zdravotním komplikacím! V případě dotazů kontaktujte prodejce!

Poznámka: Chemii k vířivce běžně zasíláme Toptransem po předchozí telefonické/mailové objednávce.

K tomu, aby se koupání ve vířivce stalo ještě pohodovějším, a vy jste se úplně uvolnili, využijte široké možnosti aromaterapie!

Zobrazení 1 - 16 of 16 položek
Accept Site use cookies