Váš Průvodce nákupem vířivky a swim spa

 

Při koupi zboží, tedy i vířivky a swim spa, je pro každého důležité něco jiného.  Zákazníci rozhodují také podle různých faktorů. Nejčastěji jsou to : tvar a celkový design, dále rozložení a typ míst, dále v pořadí je cena, často pak výrobce, málo se pak lidi pídí po výkonu a použitých neviditelných, ale nepostradatelných materiálech (zastaralé/moderní) a málokdo se také zajímá o toho, kdo mu vířivku vlastně prodává a jestli poskytuje také servis.

 

Sepsali jsme pro Vás pár rad, které by Vám mohly pomoci při rozhodování o koupi (někdy také whirlpool, jacuzzi), ať už se rozhodujete jakýmkoli způsobem. Je to jako když kupujete automobil. Chcete Dáčii, Škodovku, Mercedes nebo Rols Royce?

Poslední dobou se čím dál více prodejců vydává své vířivky za výrobu někde jinde. Skutečná země výroby sice není až tak vypovídající o kvalitě, ale lži které se prodejci dopouštějí jsou už příčinou několika žaleb. Dnes 90 procent vířivek v ČR pochází z Číny. Slušní prodejci to říkají upřímně. Avšak nepoctiví je vydávávají jako produkt jíného vyrobce a jíné země. Většina prodejců po prohraných žalobách už přiznává že něco je kompletováno v Číně. Ale ve skutečnosti je tam vyrobena z nekvalitních materiálů celá vířivka. Proto dochází k mnoha reklamacím žalobám atd.

To že je něco vyrobeno v Číně neznamená že je špatné. U vířivek, aut a to ale stále znamená že je. Sice záleží také na ceně. Ale levně se kvalitní auto a ani vířivka nedá vyrobit.

To že je něco vyrobeno v Číně ale dnes nepřizvává skoro žádný prodejce.

Setkáváme se s tím že zákazník žaluje minulého prodejce vířivky kvůli problémům které jsou neřešitelné.

Proto si dávejte pozor co váš prodejce vydává za nějaky produkt. 

Vířivky Ique spa house - kompletně vyrobené v Číně ačkoli je vydávají za produkt s údajně švédskou kvalitou. 

Lež za lží vede k několika soudem sporům ze strany zákazníků. Například že používají systém SQR který má patentovaný firma CMP USA. A jejich Čínské trysky SQR opravdu nemají a ani nemohou. Prebrendovaná čerpadla  LX Čína. 

Vířivky Canadian spa spa studio - Dokopletace v ČR. Ale upřímně tvrdí že výrova v Číně.

Albixon. Kompletní výroba v Číně. FIRMA SNG ČÍNA

Firma a její historie

(Prodejce) vířivky a swim spa

Prodejců vířivek je dnes mnoho. Ostatně jako prodejců jiných produktů. Ovšem pokud v oblasti vodních technologií nemáte moc zkušeností a od přírody nejste domácí kutil, měli byste se zaměřit na toho prodejce, který Vám zaručí i servis vířivé vany. Ze zkušeností bychom Vám radili: Kupujte jen u zavedených firem, které jsou na trhu již delší dobu (minimálně 5-6 let). Celá řada firem v oblasti vířivek působila jen 2-3 roky a pak svoji činnost náhle ukončila. Mimochodem davali udajnou zaruku i 10 let na vířivku. Jejich zákazníci tedy přišli o záruční servis a shánějí pomoc a náhradní díly na svou vířivku jinde, samozřejmě bez zmíněných záručních výhod. Na všechny komponenty z USA je zaruka maximalne 2 roky. Zaruka na akrylát a skořepinu je ale důležitá. Ta se nedá vyměnit. Vše ostatní ano.

Nekupujte vířivku pouze přes internet bez toho, abyste se předtím spojili s jedním z obchodníků firmy a probrali s ním veškeré detaily, které Vás o dané vířivce zajímají. Rozhovorem získáte spojení s někým, kdo by měl prodeji vířivých van rozumět a zároveň by Vám měl umět i v této oblasti poradit. Ptejte se na sklad, na možnost vidět Vámi vybranou či podobnou vířivku naživo a případnou dobu dodání. Některé vířivé vany zvláště z Číny vypadají na obrazku dobře, ale když se do nich posadite uvidite ze jsou opravdu vyrobeny pro Čínské lidi. Tedy voda hladiny ja asi o 20 níže než aby vás vířivka namasirovala tak jak má po celých zádech, a také vaše ramena jsou nad vodou což v zimně spěje k nachlazeni. Samozřejmě také na servis po její koupi a na vše ostatní, co Vás obecně o vířivkách zajímá. Nebojte se přiznat, že jste v tomto tématu naprostí zelenáči, prodejce by Vám vždy měl umět poradit a v základních bodech popsat vše, co byste měli do začátku vědět.

Koupě u firmy, která v této oblasti nemá zkušenosti a nevlastní servisní tým, je budoucí záruka problému. Velké firmy mají většinou i velké showroomy. Někde můžete na jednom místě vyzkoušet i více značek a až 60 vířivek. Pokud máte možnost showroom navštívit, určitě to udělejte, protože každá vířivka je dělaná jinak a sednout si do ní na sucho je nejlepší způsob, jak poznat, jestli je Vám její velikost pohodlná. Profesionální firmy nabízejí i vyzkoušení napuštěné vířivé vany nebo swim spa. 

 

Na co si dát pozor pří koupi vířivky :

• Věnujte pozornost produktu, který kupujete. Sedněte si do něj, aby jste viděli jeho ergonomičnost. 

• Nekupujte jen podle obrázku, ale i podle prodejce a jeho zázemí.

• Ptejte se na servisní zázemí firmy, u které vířivku chcete kupovat a zkušenosti. Stále více servisujeme vířivé vany zkrachovalých firem a vířivek s kterými si prodejce neví rady. Což Vám nákup velice proraží. 

• Je to podobné jako s nákupem auta. Nejdříve se Vám líbí, pak se do něj posadíte a povídáte si o něm s prodejcem, zároveň o servisech a všem, co s nákupem souvisí, nakonec se jedete projet a pak učiníte finální rozhodnutí. Zkuste se obdobným postupem řídit i při nákupu a spokojenost je zaručena.

Cena venkovní vířivky a swim spa

V cenách je těžké se orientovat, ještě těžší z nich vycházet. Dnes již dávno neplatí nepsané pravidlo, podle kterého se mnoho lidí dlouhá léta řídilo: Co je drahé, to je kvalitní, co je levné, to je minimálně podezřelé. Každý obchodník musí na své zboží vydělat, aby se mu podnikat vůbec vyplatilo. To stejné platí i u vířivek. V dnešní době se bohužel rozmohl trend, že zákazník k běžným otázkám ke kvalitě zboží přidává i: A jak velkou mi dáte slevu?  Přitom se stále podvědomě řídí oním nepsaným pravidlem.

Pojďme si dát příklad, kdy jsou dva prodejci a prodávají stejnou vířivku. (Toto bychom ale samozřejmě mohli aplikovat i na jiné zboží.)

 

Prodejce vířivek 1: Rezignoval na požadavek doby a cenu srazil co možná nejníže, aby nalákal i ty, co dosud o dostupnosti vířivek pochybovali. Zákazníky sice naláká, ale najdou se i tací, které v první řadě zajímá, proč je to tak levné – pochybují o kvalitě. A jsme opět u ,,Co je levné, je zákonitě nekvalitní“.

 

Prodejce vířivek 2: Ceny drží vysoko, na první pohled je jeho zboží tedy méně přístupné nižší platové třídě. V první řadě se tedy hrnou ti, kteří jsou přesvědčení o tom, že ,,Co je drahé, to je kvalitní.“ Kdo se ale odhodlá k jeho návštěvě a nenápadně si řekne o slevu na vířivku, je velká šance, že jí dostane. A kolikrát ne malou.

 

Ve výsledku je cena u obou prodejců vířivek za tentýž model stejná. Ovšem každý prodejce má vířivém vany jiné. Málokdy narazíte na stejný model se stejnou výbavou. Častokrát Prodejce vířivek 1 nabízí onu vířivku ihned levněji s lepší výbavou, než Prodejce vířivek 2.

Evidentně se tedy podle ceny orientovat nemůžete.

 

Na co si dát pozor při koupi vířivky ceny atd :

• Snažte se při prvotním výběru vyvarovat zavedeného a přežitého hesla: ,,Co je levné, to je nekvalitní, co je drahé, to je špička.“

• Ceny vířivek na trhu si určitě prostudujte, abyste nebyli velkými výkyvy mezi jednotlivými prodejci překvapení.

• Zkoumejte i výbavu, pokud už porovnáváte modely mezi sebou. Nikoli jen velikost, výrobce… Jen co se týče výbavy a použitých komponent může cena venkovní vířivky u stejného modelu být dvojnasobná.

• Nevycházejte z toho, že Vám prodejce poskytne na vířivku slevu, ale snažte se o dané vířivce zjistit v první řadě její vlastnosti a kvalitu, následně srovnávejte, zda je cena optimální či nikoli, a tudíž, jestli je vhodné po prodejci slevu vůbec požadovat.

Původ zboží - vířivého bazénu

(Výrobce) swim spa a vířivky

Tohle je téma u vířivých bazénů celkem ošemetné. Vzhledem k faktu, že většina prodejců na našem trhu – ať už jde o mobilní telefony, notebooky a jinou elektroniku, textil, nádobí nebo třeba automobily – je vyráběna z velké části v Číně, neboť tam jsou náklady na výrobu minimální, lidé si na tuto skutečnost byli nuceni zvyknout. Ale pokud hledají něco, čím si chtějí udělat radost, dát si to za odměnu – šperk, telefon, pěkné šaty nebo i vířivku – s tím, že na dané věci je napsáno ,,Made in China“, klesá jejich zájem. Ovšem to, že je něco ,,Made in China“ ještě neznamená, že to je špatné. Je pravdou, že Čína vyrábí hlavně věci spotřební, tudíž ty, které tolik nevydrží. I z Číny ale přichází překrásné umění, kvalitní výrobky a originalita. Platí to i pro vše. Označení čínské je nám dnes synonymem ke slovu špatné. Rozlišujme tedy ,,čínské“ jako obecně pochází z Číny a ,,čínské“ jako špatné.

Kromě země původu si musíme uvědomit, že vířivka se skládá z mnoha součástí, které už ovšem čínské být nemusejí. Výbava je to, co dělá vířivkou vlastně vířivkou. Velmi záleží na akrylátu a jeho zpracování, zvolených tryskách, počtu a síle čerpadel, kvality a samotného provedení izolace celé vířivky, samozřejmě nesmíme zapomenout ani na mozek toho všeho – ovládací panel. Čína tedy opravdu nemusí být čínou. Ani samotný akrylát se u kvalitních vířivek dělaných v Číně nepoužívá čínský, ale americký. O tom všem ale níže podrobněji.

Další rozdíly jsou v ergonomii, kompletním designu vířivé vany, technologii na čistění vody. Jedna vířivka, která se na fotce u dvou výrobců jeví jako totožná, může mít u obou úplně jinou výbavu. Tady je opět nutné neřídit se pouze cenou – že je technologie lepší u prodejce, který vířivku nabízí dráž, nemusí být pravda. Znovu platí výše zmíněné pravidlo o cenách – ověřujte si, jestli je cena adekvátní.

Pokusíme se Vám nyní popsat detailněji, že vířivka není jen vana s tryskami, kterou párkrát za rok vypustíte. Myslíme si, že by zákazník každého zboží, tedy i vířivek, měl vědět, co kupuje. I vířivé vany z Číny mají své zákazníky, kteří jsou s nimi spokojeni. Jedná se sice o vířivky z Číny, ale s kvalitními komponenty. Ovšem kompletně čínskými vířivkami si budete dělat radost jen chvilku.

Jak tedy poznat Čínu od číny? Dále Vám v krátkosti vysvětlíme, z čeho se vlastně vířivka skládá a srovnáme používané komponenty. 

 

Skořepina (akrylát) vířivky

Skořepina je viditelná a hlavně úplně ta první věc, na kterou se díváme. Ale není akrylát jako akrylát.

 

Typy akrylatu venkovni virivky

Jsou tři hlavní výrobci barevného akrylátu na světě:

 

1)      USA - Aristech

2)      USA - Lucite

3)      Čínská společnost, jejíž akrylát se používá zřejmě pouze na vany vyráběné právě v Číně. Jde o levnější náhražku výše uvedených.

 

Většina světových výrobců vířivek, a to i v Číně, využívá americké firmy. Čínský akrylát je totiž sice levnější, ale velice nekvalitní a praská dokonce už ve výrobě. Pokud si tedy zakoupíte vířivku, která měla štěstí s procesem výroby a čínským akrylátem prošla do zdárného konce, je veliká pravděpodobnost, že za několik let (může to být ale už za několik měsíců), Vám z akrylátu začnou ,,vyrůstat“ bublinky. Tak zvana osmoza. Tato kosmetická vada může dále vést k popraskání akrylátu, protečení vody. Pokud budete mít vířivku umístěnou v bytě ve vyšším patře, sousedé Vás za následné vytopení také určitě nepochválí.

Hodně čínských výrobců prohlašuje, že jimi používaný akrylát je americký, přitom používají jejich čínský. Cenu ale dají takovou, jakoby se opravdu jednalo o akrylát americký. Cena Činského akrylatu je o 80 procent nižší než amerického. Kvalita odpovida cene.... Ale laik to nepozná. Az po par letech. Většínou v 2 lete zaruce, ale kolikrát i později.

 

Jak poznat kvalitní akryláty Aristech nebo Lucite od čínských?

 

Rozdíl v kvalitě akrylátů nemůže být zřejmý na první delší pohled. Akryláty kvalitní jsou krásně hladké, nemají příliš ostré hrany, na první pohled nejsou patrné žádné nedostatky jako malé důlky či nepravidelnosti. Akrylát čínský pozná je odborník. Lajk az po 2 letech používání. Již na první delší pohled se nám na něm něco nezdá. Při druhém pohledu pak zjistíme již zmíněné nedostatky. Kdyz vidíte pravy americký akrylát tak po dukladnem porovnaní poznate ten Činsky. Americké Kanadské a Evropské firmy používají výhradně Lucite nebo Aristech. 

 

Kvalitní akrylát, nekvalitní práce

Jedna věc je mít kvalitní materiál a druhá je s ním umět profesionálně zacházet. Výrobci, kteří používají americký akrylát, z něj ještě nemusí vyrobit kvalitní vířivku. Zapotřebí je kvalitní technologie a proškolení lidé, kteří jí obsluhují. Jedna věc je při výrobě vytvarování akrylátu a druhá, aby akrylát přilnul správně k laminátu, aby celkový skelet byl silný a časem nedošlo ke zdeformování. To už je ale o praxi a snaze každého výrobce, také prodejce, aby si prověřil, od koho vany odebírá. Většina Čínských výrobců nepoužívá ochranou vrstvu což jak Aristech tak Lucite doporučuje. Jedná se vrstvu aby se nevyskytly bubliny na akrylatu. Tato ochrana je drazsi, ale snad vsichni američtí a evropští výrobci ji používaji. V Číně ne. A tak i při použití kvalitního akrylátu z USA může vzniknout problem s bublinami na akrylatu a nasledné drahé opravě či koupení nové po pár letech.

Pochopitelně se i americkým vířivkám sem tam stane, že je problém s akrylátem. Ovšem děje se to tak zřídka, že místo opravy vířivku zákazníkovi prostě vymění za novou. Pokud bychom porovnali procenta, která udávají míru vyskytnutých problémů, u kvalitních značek je to okolo 1%, u čínských výrobců je to 10%. Je pouze na prodejci, jak řeší případně problémy s akrylátem. Ovšem ve výměnu za nový kus, pokud máte ještě vířivku v záruce, nedoufejte, pokud Vám to prodejce dopředu nezaručí. Opravu akrylátu pak svede jen pár lidí v České republice. Je zde v celo evropě mnoho výrobců kterí vydávají Čínské vany za jiné. Laik to nemá šanci poznat pokud neuvidí výrobu. Například

Albixon - udajne nemecke - SNG Čína

Ruzní prodejci neznačkových vířivek -  Guangzhou Čína.

Fontaen spas - Guangzhou firma Jazzi.

Ique - udajně Švédská kvalita ale vyrobena v Číně. Jak se ríká švédsko neviděli ani z letadla nebo lodi.

Doporučujeme jen kvalitní zobží od renomovaných firem. Idol spas - české, US spa - české, Vajda - slovenské, Hot spring, Bullfrog, Coast spas Kanada, Aquazzi, Jacuzzi Sun dance atd. 

Hlavně vany od Čínských firem jsou velmi poruchové a proto také velmi laciné. Již po par měsících až letech je velká pravděpodobnost bublin na akrylátu, které jsou defakto neopravitelné. Jelikož jen málo firem v číně používá kvalitní barrier coat jako první vrstvu po thermoformování. To je důležité aby se neudělali bubliny na povrchu vany. Je fakt ze stojí cca 3000 Kč ale pro vířivku i bazén je důležitý aby se neudělali bubliny na akrylátu. Pokud vybíráte vířivku i když z Číny volte Balboa USA, Gecko Kanada, Amstel IT, Waterway USA nebo Davey Australie systém, i když je dražší ale vyhnete se mnoha problémům a někdy až požáru řídící jednotky. Ostaní jednotky jsou vyrobené v Číně.

atd.

Akryláty od firmy Čínské fimy Jazzi:

akrylát vířivky hanscraft jazzi  akrylát vířivky hanscraft jazzi 2  akrylát venkovní vířivky hanscraft jazzi  akrylát vířivky hanscraft jazzi nejen na zahradu  akrylát čínské vířivky  akrylát vířivky jazzi  akrylát vířivky jazzi

 

Suma sumárum:

•Je tedy nejrozumnější si trošku připlatit, či více zapátrat, a místo čínské vířivky si koupit alespoň vířivku z Číny. :- )

•Pokud chcete kvalitní akrylát, kupujte jen Lucite či Aristech a pokud by se Vám už vyskytl problém s akrylátem, co nejdříve se obraťte na zkušené prodejce, které problém jistě vyřeší předtím, než bude pozdě.

  

Ovládací panel a elektronika – mozek vířivky a swim spa

Tady je hned několik výrobců. Těmi nejlepšími, zkušenostmi ověřenými a nejkvalitnějšími jsou: Balboa USA, Gecko Kanada, Davey a zřídkakdy ještě jedna italská firma. Tyto panely jsou spolehlivé, velmi málo poruchové a komfortní v ovládání. K tomu mají krásný design. Ovšem přesným opakem jsou ovládací panely čínské firmy Ethink. (Fotografie viz níže.) Tyto panely nejenže jsou velmi poruchové, ale pro vířivku mnohdy nebezpečné. Velmi často se stává, že zapnou topení bez Vašeho vědomí. V důsledku to znamená přehřátí vody, možné poškození komponentů, a to až nenávratně. Sami jsme se s takovými případy již několikrát setkali. Pokud tedy uvidíte vířivku, na které je jeden z níže vyobrazených panelů, můžete si být jisti, že vířivka byla kompletně vyrobena se všemi komponenty v Číně.  

Jakmile má vířivka a swim spa systémy Gecko či Balboa, můžete si být jistí, že budete spokojení. Oba výrobci mají několik řad, které všechny vynikají komfortním a jednoduchým používáním, moderním designem a funkcemi. Nejnovější řady už mají ovládací panely barevné, či dokonce dotykové. Dále je možné panel ovládat na dálku přes internet a podobné novinky, které velmi usnadňují a zpříjemňují práci s vířivkou a poskytují nad ní kontrolu.

Balboa se nyní prodává i v Číně, a proto kvalitnější čínské značky, které dbají na kvalitu, používají pro své vířivky pouze a jen Balboa systémy. To už je vyšší záruka kvality oprati laciným čínským systémům. Vířivka z Číny, která má instalovanou technologii Balboa, je sice stále cenově výhodnou záležitostí, ale rizikovost poruchy se rapidně snižuje na minimum. Takovou vířivku si bez obav můžete koupit.

Pokud vybíráte vířivku i když z Číny volte Balboa USA, Gecko Kanada, Amstel IT, Waterway USA nebo Davey Australie systém, i když je dražší ale vyhnete se mnoha problémům a někdy až požáru řídící jednotky. Ostaní jednotky jsou vyrobené v Číně.

 

Suma sumárum:

• Pakliže se chcete vyhnout velké pravděpodobnosti problémů či dokonce samozničení vířivky, vyhněte se čínským panelů (viz níže na obrázcích).

• Buďte obezřetní k tomu, co Vám prodejce o vířivce říká, tyto panely si zapamatujte!

• Pokud chcete být v klidu, zvolte vířivku, která má ovládací systém a elektroniku Balboa či Gecko.

• Vířivka z Číny, která má systém Balboa, je vířivkou víceméně bezproblémovou pokud má firma dobrou technologii na výrobu skořepiny.

Je velký rozdíl i v kvalitních systémech Balboa a Gecko. Čínské vany využívají jen jednoduché ovladací panely které nenbízí komfort užívání. Kvalitní vířivky mají barevné dispeje, nejvyšší modely i dotykové ovladání a samozřejmostí je i Český jazyk.

Tady se můžete podivat na čínské ovladací panely vany. Které rozhodně nedoporučujeme. Více na stránkách Čínského výrobce ETHINK.

elektronika vířivky hanscraft jazzi  elektronika vířivky čínská venkovní vířivka  elektronika vířivky jazzi brilix  elektronika vířivky na zahradu

Čínská vířivka Jazzi vyhořelá diky čínské elektronice ethink

Vířivky Jazzi vyhořelé diky elektronice ethink  Vířivky Jazzi vyhořelé diky elektronice ethink  Vířivky Jazzi vyhořelé diky elektronice ethink

 

Izolace vířivky

Je mnoho typů izolací. Ze začátku byla izolace jen akrylátu. To už dnes má snad každá vířivka. Pokud ne, tak je vhodná maximálně do interiéru a jedná se tak s největší pravděpodobností o masážní vanu.

 

Izolace vířivky se liší dle typu.

 

1)      Kompletní či částečné vyplnění prostoru mezi akrylátem a skeletem pěnou.

Vyplnění prostoru pěnou je kvalitní izolace, ale musí se udělat správně. Všechna čerpadla by měla být na jedné straně. Pokud jsou čerpadla o samotě, daleko od topení, hrozí jim zamrznutí. Některé čínské firmy to takto dělají. Americké sice také používají tento typ izolace, ale čerpadla mají u sebe. Pokud je ještě k tomu přidaná izolace opláštění, pak je to v pořádku a bez problému. Problém ovšem nastane ve chvíli, kdy se ve vířivce objeví netěsnost. Pro opravu, a vůbec samotné nalezení netěsnosti, je nutné celou pěnu vyndat. Je to tedy otázka nákladů navíc.

 

2)      Izolace podlahy a opláštění PUR pěnou.

Toto je velmi účinný typ izolace, pokud je opláštění zaizolované správně, vířivka využívá i unikající teplo z čerpadel. Samotná čerpadla pak při výkonu slouží jako další malá topení. Na toto byste také měli myslet, protože cirkulační čerpadlo, které běží nepřetržitě, zastupuje funkci topení. Ve chvíli, kdy se k tomu zapne topení, může to být začínající problém. Pokud se Vám tedy vířivka nahřívá, i když topení jste vypnuli, musíte zkrátit dobu cirkulace. Obecně se doporučuje celkem 4 hodiny denně.

 

3)      Izolace podlahy a opláštění hliníkovou folií a izolační pěnou.

 

Funguje úplně stejně jako ta předešlá. Jedná se o nejkvalitnější, zároveň však nejdražší typ izolace. Pokud je však udělaná kvalitně a precizně, vyšší pořizovací cena se promítne později v nižších nákladech na provoz.

 

 Suma sumárum:

• Izolace není tou nejviditelnější částí, ale nekvalitně zpracovaná izolace nám může v zimním období pěkně zavařit.

• Volte takovou izolaci, která bude adekvátní k prostředí, kterému vířivku budete vystavovat. Obzvláště si dejte pozor při umístění v exteriéru.

• Izolace se vyplatí jak v případě, že vířivku máte na zahradě, tak i při umístění v domácím wellness. Naše vířivky skladem jsou vždy s plnou izolací.

 

Čerpadla vířivky s swim spa

Čerpadla ve vířivkách se liší poměrem výkonu a spotřeby. Jsou čerpadla, která spotřebují velké množství energie, ale adekvátní výkon nepodají. Rozdíl může byt až trojnásobek spotřeby elektřiny. Souvisí s tím i životnost čerpadel.

Nejlepší a také nejpoužívanější čerpadla do vířivek jsou Gecko, Waterway, Balboa, Davey, za nimi pak v závěsu LX, u kterých jsou masážní čerpadla kvalitní, ale cirkulační se opět liší dle typu. Na jiné výrobce si raději dávejte pozor, může jít o nekvalitní produkty. Většina lepších výrobců používá Gecko, Waterway nebo Balboa.

Jak poznáte žč je vířvika 100 prcentně vyrobená v číně. Má čerpadla LX. At LP 200 nelo LP 300

Stací aby Vám prodejce otevřel oplasteni a ukazal čerpadla. A hned víte na čem jste. 

Trysky vířivky

Trysky jsou to, co dělá vířivku vířivkou. Zajišťují to, proč si vířivku kupujeme, tedy hydromasáž. Je prokázáno, že hydromasáž je nejlepší způsob uvolnění svalů a relaxace. Voda nadnáší, uvolňuje celé tělo a proudy vody jemně masírují svaly.

Materiál

Co se materiálu týče, trysky ve vířivkách jsou vždy z plastu. Jiný materiál v klasických vířivkách ani nejde použít. Většinou se používá šedá, či dnes již více rozšířená černá barva plastu. Pokud prodejce prezentujte, že trysky jsou nerezové, má se tím na mysli, že kromě plastového základu je tryska opatřena krycím kolečkem, či ozdobným prvkem v nerezovém stylu. Celkový dojem je pak samozřejmě pro mnohé zákazníky lepší, a tak černé trysky s nerezově vypadajícími prvky používá většina výrobců. Někteří prodejci mají tyto ,,nerezové trysky“ s příplatkem, jiní ne.

Počet trysek

Hodně zákazníků se orientuje při výběru podle počtu trysek. Čísla jsou ovšem zavádějící. Nezáleží na počtu trysek, ale na rozmístění sedátek/lehátek a s tím i rozmístění trysek. Kvalitní výrobci vždy rozmístí trysky tak, aby vířivka splnila maximální hydromasáž. Vybírejte tedy hlavně podle toho, jestli chcete více sedět či ležet a jestli Vám velikosti míst sedí, či nikoliv. u trysek je důležité koukat více než na počet, tak na druhy trysek, které ve vířivce převažují.

Velikost

Široký proud ať už u přímých, nebo rotačních trysek, bývá příjemnější. Pokud vířivka obsahuje hlavně větší rotační trysky, masáž bude příjemná a kvalitní. Vířivka, která bude obsahovat mix velikostí, musí být promyšlená natolik, aby malé trysky směřovaly na správná místa a nebyly tak tělu nepříjemné.

Výrobce

Je několik základních druhů trysek, které se poté ještě dělí specifickou podobou podle výrobce. Předními výrobci jsou Waterway a Balboa®.

1)                 Přímé masážní trysky

Ty jsou asi nejznámější i mezi laiky. Voda proniká pouze jedním otvorem, pouze v jednom směru. Některé přímé trysky jsou směrově nastavitelné, jiné ne. Pokud vystavíme naší kůži přímé trysce, po chvíli nás začne kůže často svědět a začneme se ošívat. Není to nic špatného, jde pouze o působení proudu vody na pokožku. Ve vířivce většinou střídáme místa, děláme to automaticky, takže střídáme i různé rozložení masážních trysek.

2)                 Rotační masážní trysky

Rotační proto, že průchod vody umožňuje rotující tělo trysky. Někdy z jedné trysky rotuje jeden proud vody, jindy dva – záleží na výrobci. Rotační tryska střídá místa na kůži, na které dopadá proud. Síla masáže je o trošku menší, ale zato intenzivnější. Dělají se v různých velikostech, což také mění podobu a zdánlivou intenzitu proudu.

3)                 Smíšené masážní trysky

Nejdražší typ masážních trysek. Jednoduchým manuálním zásahem ukotvíme proud vody na střed trysky – tím nám vznikne tryska přímá, nebo uvolníme, aby se proud tlakem vody točil – vzniká rotační tryska. Variabilita těchto trysek umožňuje zákazníkům střídat masáž dle potřeby.

4)                 Vzduchové trysky

Pohání je vzduchové čerpadlo. Nemasírují, ale chladnější koncentrací bublinek uklidňují kůži. Vytváří celkový efekt a prostředí ve vířivce.

Vždycky doporučujeme kombinaci přímých a rotačních typů trysek. Pokud jsou trysky promyšleně rozmístěné, pak je hydromasáž ve vířivce pohodlná a bude Vám příjemná velmi dlouhou dobu.

K proudu z masážních trysek lze přidat v různé intenzitě i vzduch, který proud ještě posílí a masáž je tak silnější. Množství vzduchu z masážních trysek regulujete pomocí otočných ventilů.

Většinu masážních trysek lze regulovat i jejich manuálním otočením.

 

Suma sumárum:

• Nezáleží na počtu trysek ve vířivce, ale na jejich rozmístění a typu.

• Kvalitu trysek neposuzujeme podle použitého materiálu, ale podle zpracování.

• Nejlepší je kombinace všech typů trysek.

Kompletní shrnutí o vířivých bazénech - swim spa

• Ať už vířivou vanu nazýváte vířivkou, whirlpoolem, nebo jaccuzi, mějte na paměti, že design a renomovanost značky není všechno. Vždy si vířivku vyzoušejte jestli Vám vyhovuje. At uz na sucho a lépe i s vodou aby jste poznali sílu trysek.

• Rozlišujte ,,vany z Číny“ a ,,čínské vany“. Ne každé ,,Made in China“ znamená, že výrobek je ,,šmejd“.

• Výrobci z Číny, které se prezentují jako kvalitní, používají americké akryláty Aristech či Lucite a ovládací systémy Gecko či Balboa. Vířivé vany na 100% čínské poznáte v první řadě podle panelu, dále podle na první pohled nekvalitního akrylátu. Většinou kvalitní výrobci vířivek v Číně mají zahraniční majitele.

• Nerozhodujte se v první řadě podle cen vířivek. Cena vířivky nerovná se její kvalita. Udělejte si cenovou představu typů, které se Vám líbí, poté navštivte showroom prodejce a sami si srovnejte, zda je cena vířivé vany adekvátní k její kvalitě.

• Nejspolehlivější a zároveň doporučované, je vířivku si na sucho vyzkoušet, jestli jsou nám místa pohodlná. Pokud prodejce nemá skladem vířivku, kterou jste si vybrali, vybere a ukáže Vám tu, ve které jsou místa co nejpodobnější, abyste si mohli objednat vířivku bez obav ze zklamání.

• Výběru věnujte pozornost a nezapomínejte, že u nákupu to nekončí. Důležitá je i následná podpora prodejce a servis.

• Vířivka není rohlík, rozhodujte se při nákupu i srdcem a kvalitou.

 

Naše doporučení je koupit českou vírivku. Idol spas nebo US spas. Případně slovenskou vířivku od firmy Vajda. Máte záruku kvality a nekonečný bezproblémový servis. 

Product added to wishlist
Product added to compare.

iqitcookielaw - module, put here your own cookie law text