Základní údržby vířivé vany Just Relax

 

Aby vám vaše vířivka Just Relax  sloužila po dlouhá léta, je o ni třeba co nejlépe pečovat. Přestože konkrétní péče o konkrétní model vířivky je vždy uvedena v uživatelském manuálu, případně vám její zásady sdělí váš prodejce, je možné sestavit univerzální desatero údržby jakékoli vířivé vany, jehož dodržováním zajistíte své vířivce nebo SWIM SPA správnou funkčnost po dlouhá léta!

1  Již při výběru vířivé vany berte ohled na jednoduchost obsluhy a servisních zásahů. Pro vířivku, u které se nemůžete dostat ke všem technickým komponentům, může být první porucha zároveň poslední! Pozorně a pečlivě si pročtěte uživatelský manuál a veškerou dokumentaci k příslušenství. Spolu s kontakty na prodejce a servisního technika je pečlivě uschovejte!

2  Před každým použitím vířivé vany umyjte vlasy šamponem a celé tělo běžným mýdlem. Vyvarujte se používání krémových mýdel a sprchových gelů, které mají tendenci zůstat na pokožce i po umytí. Sprchujte se pokud možno bez plavek.

3  Filtry vířivé vany pravidelně čistěte podle pokynů výrobce. Hlavní filtry se většinou čistí jednou do měsíce v závislosti na četnosti používání vířivé vany. Vyměňujte je v závislosti na době životnosti uvedené v manuálu nebo v technické specifikaci filtru.

4  Vodu je vhodné měnit minimálně čtyřikrát do roka. Určitě ji vyměňte okamžitě, jakmile začne vykazovat znaky nečistoty – je zakalená, pění, případně na těle vířivé vany nechává film. Hladinu PH a desinfekční hodnotu vody kontrolujte pravidelně pomocí k tomu určeného měřiče. V případě, že některá z hodnot neodpovídá doporučením výrobce, přistupte k úpravě nebo dezinfekci vody.

5  Pečlivě dbejte na zakrytování vířivé vany odpovídajícím termokrytem! Nejen že zabráníte znečištění vody, ale zároveň přispějete k zvýšení energeické úspory vaší vířivé vany. Na kryt v žádném případě nesedejte ani nic nepokládejte! Mohli byste porušit nejen jej, ale také celou vířivku! Pozor si dejte hlavně u venkovních vířivek, kdy může termokryt prolomit napadaný sníh.

6  Za žádných okolností neprovádějte složitější servisní zásahy sami – vždy povolejte autorizovaného technika. Škoda, kterou byste mohli způsobit je několikanásobně vyšší než kolik můžete svou přičinlivostí ušetřit.

7  Pečlivě volte místo pro umístění vířivé vany! Pokud ji budete mít v exteriéru, zvažte, zda je vhodné umisťovat ji pod stromy nebo rostliny, které mohou vodu znečišťovat listím či pylem a termokryt může být v ohrožení před padajícímy větvemy.

8  Pokud vířivou vanu nebudete používat v zimních měsících, je potřeba přistoupit k jejímu zazimování. Vzhledem k tomu, že špatně provedené zazimování (například nedokonale vypuštěná voda) může závažně poškodit vířivku, doporučujeme svěřit ho do péče servisního technika.

9  Péči vyžaduje také obklad vířivé vany. Přestože dřevo – cedr nebo smrk – bývá odolné proti povětrnostním vlivům, může věkem měnit nepravidelně svůj barevný odstín, případně se na něm mohou objevovat drobné trhliny či závady. Dřevo je proto vhodné ošetřovat ochrannými nátěry, s jejichž výběrem vám pomůže váš prodejce či servis.

10   Užíváte-li vířivku celoročně, doporučujeme jednou za dvanáct měsíců podstoupit preventivní servisní prohlídku.  Servisní technik zkontkroluje všechny hlavní systémy vířivé vany včetně motorů, čerpadel, funkčnosti trysek a těsnosti hadic a PVC spojů. Tak budete mít jistotu, že vaše vířivka je v dokonalé kondici a celý rok vám bude přinášet pouze radost a potěšení.

 

V případě jakýkoli dotazů nebo rady nám zavolejte.


Accept Site use cookies