PÉČE O Vířivky & TIPY NA ÚDRŽBU 

Mnoho let radosti a relaxace ve vašem vířivky Idol spas si můžete zajistit jen s trochou pravidelné údržby. Zde je několik užitečných tipů: 

ČIŠTĚNÍ Vaší vířivky 

JEDNODUCHÝ ZPŮSOB, JAK UDRŽET VODU průzračně 

Chcete-li vyčistit povrch vířivky, použijte jemný, neabrazivní, nemýdlového čistič a jemnou měkký hadřík nebo nylonové vlákno k odstranění usazené špíny. Na menší čištění povrchu se může rovněž použít běžně používaná kuchyňská soda. Po vyčištění a vysušení povrchu vířivky naneste přípravek Freshwater Spa Shine, aby váš bazén vypadal stále jako nový. Rovněž můžete vybrat a vyčistit bazénové polštáře, podle pokynů ve vašem Uživatelském manuály. Vinylový kryt se nejlépe čistí a udržuje podle následujících kroků: nejprve odstraňte kryt a jemně ho ostříkejte zahradní hadicí, aby se uvolnily všechny nečistoty nebo zbytky, které se mohly nahromadit. Použijte jemný mýdlový roztok (1 čajová lžička přípravku na nádobí do 7,5 litru vody) nebo kuchyňskou sodu, drhněte vinyl jemným krouživým pohybem velkou houbou. Pak okamžitě opláchněte zahradní hadicí. Opláchněte i vnitřní část krytu (nepoužívejte mýdlo) a otřete ji suchým hadrem. Chcete-li kryt po vyčištění zakonzervovat, použijte jemný film přípravku Idol spas.

UŽITEČNÁ RADA: Před vstupem do vířivky se sprchujte bez mýdla, a při praní plavek použijte jen cyklus máchání - toto vám pomůže vyhnout se pracím prostředkem a zbytkem mýdla ve vodě vířivky. 

ČISTĚTE FILTRAČNÍ KARTUŠE 

Čištění filtračních kartuší je jednoduché. Stejně jako u jiných systémů pro filtraci vody, vaše filtrační kartuše se mohou ucpat minerálními částicemi nebo kalcifikací z tvrdé vody, což může vést ke snížení průtoku vody. Doporučujeme, abyste filtrační kartuše čistili každý měsíc. Vystříkejte každou kartuši pomocí zahradní hadice, při stříkání ji otáčejte, aby se důkladně odstraněny všechny nečistoty v záhybech filtru. K čištění filtrů použijte buď Caruts Cleaner nebo, abyste je udrželi ve správných provozních podmínkách. Mějte na paměti, že vaše filtry by měly vyměnit každé tři roky za originální náhradní filtry. 

VÝMĚNA VODY v Bazénu

PRYČ se starým, SEM S NOVOU 

Nezapomeňte vypustit vodu z vašeho vířivky a naplnit podle pokynů uvedených ve vašem Uživatelském manuály, abyste eliminovali zbytky pracího prostředku z plavek a povlak z mýdla, které se mohou ve vodě kumulovat. 

Pro svěží, čistou vodu doporučujeme hned od začátku používat při napouštění vody. Tento filtr se připojuje na běžnou zahradní hadici a odstraňuje organické kontaminanty, kovy (měď a železo), a třísloviny před jejich zavedením do vody vířivky. 

JAK zazimovat VÁŠ BAZÉN 

ZAZIMOVÁNÍ Vaší Vířivky 

Váš bazén Idol spas byl navržen pro celoroční používání v jakémkoliv počasí. Zde jsou některé kroky, které vám zajistí, aby v daném ročním období byla zajištěna maximální energetická účinnost. 

Pokud žijete v oblasti, kde se vyskytují mrazy, měli byste si koupit zimní deku, která je k dispozici u vašeho prodejce vířivých bazénů Idol spas. Tato vinylová, skelnou vatou izolovaná deka, která se nainstaluje do dveří technického prostoru, poskytuje další bezpečnostní opatření proti částečnému zamrznutí některých komponentů a maximalizuje energetickou účinnost vířivky. 

Rovněž se ujistěte, že váš kryt je na nejvyšší výkonnostní úrovni. Zkontrolujte známky opotřebení - ujistěte se, že těsnění je stále utažené a beze změny tak, aby teplo neunikalo. Pokud zaregistrujete známky povislá, blednutí nebo popraskání, je čas na výměnu. Určitě odstraňujte sníh z krytu vířivky, aby se ho na něm nenahromadilo větší množství. Kolem krytu zámků může nastat kondenzace, což může vést k tvorbě ledu, který případně odstraníte postříkáním teplou vodou; nepokoušejte se led seškrábat. 

Pokud v průběhu zimních měsíců odjíždíte na několik dní, dodržte tyto tipy: 

Před odjezdem upravte pH podle návodu k obsluze. 

Dezinfikujte vodu superchlorináciou nebo novou vodu bezchlórovým okysličovadlem 

Idol spas podle návodu. 

Uzamkněte kryt, aby se zabránilo přístupu. 

Na ovládacím panelu uzamkněte světlo a funkce trysek (modely po r. 1998). 

Po návratu před použitím vyrovnejte pH a vodu vydezinfikujte. 

Pokud plánujete z domu odejít na týden nebo i déle, pro více úkonů, souvisejících se zazimováním, se obraťte na vašeho prodejce, nebo se řiďte pokyny uvedenými v Uživatelském manuálu. 

Sanitizér je velmi důležitý pro ničení řas, bakterií a jiných nežádoucích nečistot ve vodě vašeho vířivky. I když je důležité zachovat úroveň Sanitizer, nepřidávejte zase příliš mnoho, protože to může dráždit kůži, plíce a oči. 

Idol spas doporučuje jen tuto dezinfekci: 

Chlor). 

Granulovaný brom. 

NEPOUŽÍVEJTE tři-chlor, žádný typ stlačeného bromu nebo chloru, kyselinu, nebo jakýkoli sanitizér, který není doporučen výše. V případě pochybností kontaktujte vašeho dodavatele vířivky Idol spas nebo naše zákaznické oddělení. 

Pro více informací o péči a čištění vašeho vířivky podívejte Uživatelský manuál. Pokud máte nějaké speciální otázky, zavolejte nám. Jsme tu, abychom pomáhali, aby údržba vody vířivky byla pro vás co nejjednodušší. Pokud máte nějaké technické nebo dotazy na zákaznický servis, obraťte se prosím na naše zákaznické oddělení nebo volejte na číslo 739 668 850

PRODUKTY PRO PÉČE O VODU 

PŘÍSLUŠENSTVÍ, KTERÉ POMÁHÁ UDRŽOVAT ČISTOU, průzračnou vodu 

Voda je ve vašem vířivky základní složkou, a je důležité, abyste ji udržovali čistou, svěží a vždy připravenou, abyste si ji mohli užívat. Nyní vám nabízíme dvě příslušenství, které dělají vaši péči o vodu jednodušší a vodu v vířivky udržují čerstvou a nedotčenou. 

Idol spas - Bezchlorová okysličovadlo 

Idol spas bezchlorové okysličovadlo rozpouští a okamžitě eliminuje nečistoty, které se hromadí ve vaší vodě. Toto bezchlorové okysličovadlo zlepšuje účinnost Sanitizer, zvyšuje čistotu vody a je kompatibilní s bromem, chlorem a většinou alternativních dezinfekčních přípravků. Je doporučeno pro použití se systémem péče o vodu EverFresh® pro dosažení vody té nejlepší kvality ... čisté, bezpečné, bez zápachu nebo dráždění. 

Idol spas VAC

Idol spas Spa Vac čistí a odstraňuje nečistoty, štěrk, listí a jiné zbytky, aniž byste museli vypustit vodu. Tento kompletní, vakuový čistič, jednoduchý na použití, nevyžaduje žádné čerpadlo, baterie nebo napíjanie. Teleskopická hliníková tyč umožňuje snadné odstranění nečistot z těžko přístupných míst. Rovněž jej můžete použít na schody v plaveckém vířivky nebo ve fontáně.


Accept Site use cookies