Léčivé účinky vířivky a swim spa

Zdravotní výhody vířivky, swim spa při fitness a hubnutí

Zeptejte se kohokoli a vyjmenuje Vám výhody vlastní vířivky nebo swim spa a pravděpodobně uslyšíte spoustu chvály na relaxování v soukromí nebo pořádání rodinných párty ve vířivce. Není pochyb o tom, že vířivka může být skvělým zdrojem rodinné vazby nebo relaxace pro rodiče, ale existuje spousta lidí, kteří nakupují vířivky čistě ze zdravotních nebo hubnoucích aspektů.

Ve skutečnosti totiž existuje celá řada příslušenství k vířivce a swim spa (ne jen chemikálie a filtry), které dělají z vířivky místo aktivního odpočinku. Přestaňte si myslet, že vířivka je určena pouze k relaxaci. Zahoďte tyto předsudky a vrhněte se na shození těch pár kil.

Zde jsou čtyři způsoby, jak můžete použít vaše rodinné vířivky pro fitness a cvičení

1. Uvolnění namožených svalů

Vířivka je ideální způsob jak uklidnit unavené, přepracované svaly nebo bolesti svalů po cvičení. Noložení se do teplé vody a masáži v ní po náročném běhu či tréninku pomůže zabránit veškeré přetrvávající bolesti. Je to také velká "odměna", která Vám pomůže motivovat se k výkonu: myšlenka na relaxační koupel po cvičení celkem výrazně pomáhá k tréninku samotnému ...

2. Cvičení ve Swim Spa a vířivce

Jen málo fyzické aktivity je prospěšné pro tělo jako plavání. Velké bazény jsou obrovské investice, zabírají příliš mnoho místa a vyžadují pro průměrnou rodinu příliš velkou údržbu. Swim Spa nabízejí všechny fitness výhody bazénu bez nároku na místo.

Chcete trénink více do hloubky? Tak nekoukejte jen na chemikálie a filtry, když jste u Vás v obchodě, ale porozhlédněte se po spoustě doplňků, které Vám obohatí cvičení ve Swim Spa. Přidejte si odpor, když plavete nebo si zaveslujte ... Vaše cvičení bude tak široké, jak široká bude paleta příslušenství ...

3. Kombinujte čas s rodinou s fitness nebo zábavu s cvičením

Pozvěte kamarádky víc než na jógu a řekněte jim, aby si vzaly své plavky, protože bude následovat koupel ve vířivce. Pozvěte svého kamaráda na běhání či cvičení na malou párty ve vířivce po cvičení či jogginku. Čas s rodinou ve vířivce s může zdvojnásobit, když to spojíte s cvičením. Vymyslete aktivní hry a nastěhujet celou rodinu do vířivky!

4. Pobyt ve vířivce Vám pomůže zhubnout

A konečně velký důvod, proč vířivku. Kromě jiných léčebných aspektů relaxace ve vířivce studie ukázaly, že jen 30 minut denně v horké vodě vám může pomoci zhubnout. Žádné jiné cvičení, žádná jiná rutina, jen 30 minut pobytu ve vířivce, šest dní v týdnu. Voda ve vířivce se pohybuje a stimuluje svaly což způsobí, že se postupně zhubnout.
Relaxace, zvýšená intimita, stmelení rodiny, cvičení a hubnutí? Vířivka udělá divy se zlepšením jak Vašeho těla, tak s Vaším klidem.

Terapie ve vířivce a swim spa mohou využívat lidé s cukrovkou.

Pravděpodobně již víte o odpočinkových a relaxačních výhodách vlastnění vířivky. Vířivky a swim spas mohou snížit stres, zvyšují intimitu, a přeměňují jakoukoliv společenskou událost ... ale víte, že taky existuje spousta prověřených léčebných účinků pobytu ve vířivce?

Ve skutečnosti studie publikovaná v časopise New England Journal of Medicine ukázala, že lázeňská léčba může být velmi prospěšné pro ty, kteří trpí cukrovkou. Třeba od snížení stresu a jeho pozitivní vliv na hubnutí. Zde je pohled na to, jak Vám vířivka může pomoci se zdravotním stavem.

Vířivka může snížit hladinu glukózy v krvi
V časopise N.E. Journal of Medicine, Philip J. Hooper popsal studii osmi diabetiků 2. typu, které zkoumal po dobu tří týdnů. Hooper naordinoval 30-ti minutové ponoření do vířivky po dobu šesti dní v týdnu, ponoření až po ramena. Překvapivě zjistil, že tato terapie snížila hladinu glukózy v krvi u těchto pacientů za tři týdny v průměru z 182 mg / dl na 159 mg / dl.

Vliv vířivky na váhu.
A co víc, Hooper také zjistil, že jeho pacienti ztratili na váze v důsledku jejich 6-ti denníy/30-ti minutové vířivkové léčby. Nikdo v této studii nehubnul jiným způsobem, ve skutečnosti někteří pacienti nebyli schopni vykonávat tradiční činnosti v důsledku obezity.
Vířivky a swim spas způsobí, že se potíte a voda podněcuje svaly k pohybu. Tyto dva faktory umožňují postupné snížení hmotnosti, takže terapie vevířivce je ideální řešení hubnutí pro ty, kteří nemohou vykonávat běžnou činnost. Pacienti zhubli v průměru v průběhu studie o 3,75 liber.

Snižte stres, snižte hladinu cukru v krvi.
Vysoký stres má tendenci zvyšovat hladinu cukru v krvi. 30-ti minutová dávka je skvělý způsob, jak snížit emocionální a fyzické napětí. Je to čas pro klidné zamyšlení a odpočinek, zvláště zvolíte-li to jako prioritu. Po dobu 30 minut každý den. Musíte ignorovat práci, domácí práce a starosti, vše pusťte za hlavu, když se jdete ponořit do vířivky.

Spěte v noci klidně po koupeli ve vířivce.
Koupání v teplé vířivce zpomaluje svaly a pomáhá tělu si fyzicky odpočinout, což vám pomůže rychleji usnout. Koupel před spaním ve vířivce Vám také může pomoci dostat se do hlubšího spánku než obvykle, bez přerušování a časného probuzení.
Svět terapie ve vířivce stále do značné míry čeká na prozkoumání. Bez ohledu na lázeňské zdravotní výhody můžete si užívat a vychutnat si vířivku a jedna věc je jistá: není lepší způsob, jak se uvolnit a zbavit stresu, než v klidném prostředí své soukromé lázně.


Accept Site use cookies